Home » Winnaars

Prijswinnaars van de afgelopen jaren

2017

De jury bestond dit jaar uit galeriehouder docent handvormen Yves de Block (www.yvesdeblock.nl) 
en therapeutisch keramiste Carla Wink (www.carlawink.nl)

Juryprijs 

Marion Köhler       www.nvk-keramiek.nl/author/marion-kohler

Saskia van Beek   www.saskiavanbeek.nl

 

De jury is van mening dat het zout-gestookt gebruikskeramiek van Carla tijdloze kwaliteit uitstraalt.

De interactie vorm/glazuur is goed begrepen en consequent uitgevoerd.

Het keramiek is intiem, complex in kleur en materie, zowel bij de Chawan als bij de schalen met inwaarts gerichte wanden die het glazuur goed laten uitkomen.

Daar waar ze decoratie gebruikt is die passend: simpel en pastoraal. Dit levert mooie klassieke gebruikskeramiek op, zowel functioneel als esthetisch.

De presentatie van de collectie is eenvoudig en evenwichtig, wat bij de keramiek past.  

De jury was zeer te spreken over de consistentie en uitstraling van haar collectie gedecoreerd gebruikskeramiek, zowel in uitvoering als in artistieke opvatting.

Het ontwikkelen van een beeldtaal uit illustratieve grafiek is goed toegepast en een voorbeeld van eenheid in verscheidenheid.

Een feestje om te zien. Simpele warme keramiek met een blij makende uitstraling, die uitnodigend is in gebruik.

  

2016   Winnaar juryprijs         Ton Erwich             www.galeriedebuut.nl

           Eervolle vermelding    Noëlle Lamers       www.de-rode-scherf.nl                                                                                                                         

2015   Winnaar juryprijs         Annet Leichel         www.annetleichel.nl

           Eervolle vermelding    Jos van Alphen      www.schalen-en-bokalen.nl

2014   Winnaar juryprijs         Paz Sanz Fle         www.pazsanz.nl

           Eervolle vermelding    Adelheid Glatt        www.adelheidglatt.tumblr.com

2013   Winnaar juryprijs         Carla de Vrijer        www.dekleinood.nl

           Eervolle vermelding    Lut Brackx              www.lutbrackx.be

2012   Winnaar juryprijs         Fernand Everaert   www.fernand-everaert.be

           Eervolle vermelding    Marga Boogaard     www.margaboogaard.nl

           Publieksprijs                Mario Buyk             www.maribu.nl

2011   Winnaar juryprijs          Conny Pols             www.connypols.nl

           Eervolle vermelding     Katja van Breedam www.katjavanbreedam.be

           Publieksprijs                Hes van de Voort     www.halfmoonraku.blogspot.com

2010   Winnaar juryprijs         Holger Weissmann   www.chw-keramik.de

           Publieksprijs               Gerreke van Veen     www.ecru.nl

2009  Winnaar juryprijs          Olga van der Lans    www.olgavanderlans.nl

          Publieksprijs                 Anita van Iersel        www.anitavaniersel.nl